Türkçe Altyazılı Türkçe Altyazılı FRAGMAN
299 Görüntülenme
6.9 IMDB Puanı

Ai- EO 2022 Filmi izle

Ai- EO 2022 Polonya yapımı olan drama türündeki filmi full HD 1080p ve 720p kalite alternatifleriyle kesintisiz olarak bedava seçeneklerle izleyin. Film konusu: Bir eşeğin, Polonya sirkinde başlayan ve bir İtalyan mezbahasında biten hikayesini konu ediyor. EO, Polonya'da bir sirkte doğan bir eşektir. O, hayat yolculuğunda iyi ve kötü insanlarla tanışır, neşe ve acıyı yaşar. Karşılaştığı türlü zorluklar ve felaketlerin üstesinden gelmeye çalışan EO, ne olursa olsun masumiyetini hiçbir zaman kaybetmez.

Film EO’ya Holywoodvari bir animasyon karakteri gözüyle yaklaşmıyor, çocukların sevgili dostu, insan sesiyle konuşan, düşünen, hatta peluştan tüyleri olan, süper güçleri olan bir hayvan değil. Aksine yönetmen hayvanlığa vurgu yapıyor, tepkilerini kendisinin belirlemesine izin veriyor. Yönetmen EO’yu bize mümkün olduğunca yakından gösteriyor, gri tüylerinin, toynaklarının, kulaklarının etrafında dolaşıyoruz ama en çok da gözlerine odaklanıyor Skolimowski… Büyük bir havuz gibi bir sürü hissini orada taşıdığına, kızdığında ya da duygulandığında oradan taşırdığına tanıklık ettiğimiz o gözler gerçekten de içimize işliyor. Filmi baştan aşağı koruma güdüsüyle izlediğimi söylemem mümkün! Skolimovski bir de şunu hissettiriyor bize: Evet EO bir hayvan ama dünyayı algılayan bir varlık. Özleyen (Kasandra), özgürlüğü ve yeşil otları arayan ve sevilmeye ihtiyaç duyan ve insanda sarılma hissi uyandıran bir varlık! Aksi gerçekten de zorbalık!

Yönetmen gün doğumu ve gün batımının yarattığı kızıllığı öyle masalsı bir şekilde yakalıyor ki, bir an EO’nun şansı dönmüş gibi hissediyoruz ama her seferinde zorbalıkla karşılaşıyor, özellikle de holiganların saldırısına uğradığı an. Kaçmayı tercih etmiyor, belki de yorgun düştü bilemiyoruz. Sonuçta acılarla ve sevinçlerle kuşatılmış bir eşeğin peşindeyiz ve bu tabii ki kurgusal. Yönetmen tüm akış içerisine robot bir köpeğin koşmasını da sıkıştırıyor, belki de insanların hayvana bakış açısına bir eleştiri getirmek istiyor; kendi robotik ve insanlık dışı algılarıyla hayvanların hislerini yok saydıklarına dair biraz farklı bir algıyla yaklaşıyor, filmin genel akışı içinde sakil kalan bir plan.
Etiketler: ,