Türkçe Dublaj Altyazılı Fragman
29,863 Görüntülenme

Tomris Hatun Filmi İzle

(Tomyris)
Yönetmen
Senaryo Aliya Nazarbayeva, Timur Zhaksylykov
Oyuncular

Tomris Hatun Film Konusu


Tomris Hatun Full HD İzle
Terihin en güçlü kadın savaşçılarından olan, Türk savaşçı Tomris Hatun'u özellikte Pers kralı 2. Kyros’u kendi kanıyla doldurduğu fıçı içerisinde boğarak öldürmesi tüm tarihi duygularımızı yerinden oynatan bir hamleydi. Pers kralı, Kyros özellikle katlettiği insanların kanından haz alırken, Tomris Hatun'un krala son sözü ise, “Sen insanların kanını içmeye doymazdın, al şimdi kendi kanında boğul” olmuştur.

Tomris Hatun Tek Parça izle
Kadın savaşçı Tomris hatunun savaşlarla dolu hayatını ele alan film, Kıskaç altındaki topraklarını müdafa edip tüm savaş taktiklerini kusursuz uygulayan Tomris Hatun, egemen olduğu topraklara güç katmak için Saka ve İskitli'leri himayesi altına almak ister. Baş rollerde Almira Tursyn, Adil Akhmetov, Erkebulan Dairov isimlerinin yer aldığ Tomris Hatun filminin yönetmenliğini ise, Akan Satayev yapmaktadır. Savaş ve Tarihi filmler kategorisinde yer alan bu güzel film 8.1 imdb puanı ile değerlendirilmiştir.

Tomris Hatun filmi full izle
Çekimi 2017'de başlayan Tomris Hatun filmi, 2018 son aylarında tamamlanmış özellikle görsel efektleri ile sinema jurisinden tam not almıştır. Bu filmin çekimlerinde en çok zorlananlar ise hiç şühesiz kadrodaki oyunculardı zira yazın en sıcak aylarında çekimi yapılırken, özellikle kalın kıyafetler ve zırh giymeleri çekimlerde çektikleri zorlukları bizlere özetliyor. Tarihi bir ünvanla Dünyanın en güçlü Türk savaşçısı olarak bilinen Tomris Hatun, 2019 Kazakistan yapımıdır. Sitemizden bozkırın kraliçesi efsane savaşçı Tomris Hatun izleyen seyircilerimize keyifli seyirler dileriz..
Resimler 4

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

14 yorum