Türkçe Dublaj Dublaj Altyazılı Fragman
994 Görüntülenme
8.0 IMDB Puanı

Gandhi HD

(Gandhi)
  • Yapım Yılı
  • Ülke ,
  • Yapım Şirketi Columbia Pictures
  • Film Süresi 191 dakika
Senaryo John Briley
Ödüller 8 Oscar Kazandı. Diğer 27 ödül & 20 adaylık.

Gandhi Film Konusu


İngiliz sömürgesi Hindistan'da acı bir şekilde devam ederken, halk iliklerine ilmek ilmek işleyen bu sömürüyü artık hissizlik ve umutları yitirmenin aşamasındadır. Özgürlüğün kasveti artık bireylerin ve toplumun elinden alınmış, çaresizlik halkın kapısına dayanmıştır. Tükenmiş bir toplumun tamda kırılma noktasına geldiği anda biri ortaya çıkar. O isim ise Gandhi'dir. Gandhi, başkaldırış ve direnişin sembolü olarak Hint halkının kahramanı olur. Gandhi filmi, Hindistan'da onur madalyası ile şereflendirilen, ayrıca tüm halkın çok sevdiği bir sembol olan kişiliktir. 1900 yıllarının Hindistanında geçen bu yıkık hikaye, kırılmaya yüz tutmuş bir toplumun toprağa serpilen budağ tanesi gibi yeşermesini ele alıyor.

Yönetmenliğini Richard Attenborough'un yaptığı filmin oyuncu kadrosu, Ben Kingsley, Edward Fox, Martin Sheen isimlerinden oluşuyor. Film, Tarih ve Biyografi kategorisinde yer alırken 8.0 imdb puanı elde etmiştir. 19 Temmuz 1991'de gösterime giren film tam bir başyapıttır. Özellikle Hint filmleri izlemeyi seviyorsanız kesinlikle göz atmanızı öneririz.

Sitemiz hdkralfilmizle.com Gandhi izleyen seyircilerimize en güzel kalitede bu filmi sunuyor, değerli yorumlarınızı bekliyoruz..

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın