1,440 Görüntülenme
7.4 IMDB Puanı

Kızıl Uçurum – Red Cliff HD

(Red Cliff)
Yönetmen
Senaryo John Woo, Khan Chan, Cheng Kuo, Heyu Sheng, Guanzhong Luo
Ödüller 14 ödül & 44 Adaylık.

Kızıl Uçurum Film Konusu


Çin cumhuriyeti'nin en kanlı ve dönüm noktası olarak nitelendirilen, Krallık savaşlarını ele alan Kızıl Uçurum filmi, Hanedanlığın M.S. 208 yılladında ki son dönemlerini ele alıyor, kaosun bir an bile eksik olmadığı kanlı savaşlar, imparatorluk için mücadele eden Hanedanda, Üç krallığın aynı dönemdeki mücadelesini gözler önüne seriyor.

Edebi klasikler arasında yer alan ’Romance of the Three Kingdoms’ isimli projeden yayınlanan film, Hanedanlığın dönüm noktası ve Çin'in en kanlı savaşı olarak bilinen Red Cliff Savaşı'nı anlatıyor.

80 000 000 $ dolarlık bütçe ile John Woo'nun yönetmenliğinde sinema severlerle buluşan Kızıl Uçurum, 145 dakikalık süre ile Tarih ve Aksiyon filmleri, arasında yer almaktadır. Aslında filmin dört saatlik bir sinema yapımı olarak çıkış yapması bekleniyordu fakat, oyuncu seçimi ve hazırlık aşamasının çok uzaması filmin kısalmasında ki, sebeplerin en başında yer almaktadır.

Asya filmleri arasında lider yapım olarak görülen Kızıl Uçurum izlerken, tarih ve savaşın ortasında mücadele eden isnanların ve hükümdarlığa gönül veren savaşçılan korkusuz savaşlarına tanık olurken 7.4 imdb puanı elde ettiğinide bilmenizi isteriz.

25 Mart 2009'da vizyona giren Kızıl Uçurum filminin başrollerinde Chen Chang, Fengyi Zhang, Takeshi Kaneshiro, Tony Chiu-Wai Leung, Wei Zhao isimleri yer alırken, 13 ödül & 43 adaylık elde etmiştir. İyi seyirler dileriz.. hdkralfilmizle.com

Resimler 2

Film hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın